Fejeverkai

Pirkite tik sertifikuotus fejerverkus. Kiekvienas sertifikuotas fejerverkų gaminys turi privalomą instrukciją lietuviu kalba. Instrukcijose pateikiamos gamintojo ir eksportuotojo koordinatės, gaminio gamybos data, produkto galiojimo laikas ir naudojimo taisyklės, aprašomos šio produkto naudojimo specifikos ir pateikiamas trumpas gaminio aprašymas. 

Fejerverkų gidas – susipažinkite ir išsirinkite tinkamiausius sau

Jeigu esate naujokas fejerverkų srityje, šis gidas – kaip tik jums. Jame rasite trumpą informaciją apie kiekvieną mūsų parduotuvėje galimą įsigyti fejerverkų kategoriją. Tikimės, kad ši informacija padės jums apsispręsti kokiu fejerverkų tipu norite papuošti savo šventę.

Fontanai

Fontanai nekelia triukšmo, todėl juos geriausia rinktis tuomet, kai gražiu vaizdu norite pasimėgauti bet kuriuo dienos metu. Juos galima naudoti mažuose plotuose, kuomet žiūrovams nebus pakankamai vietos atsitraukti ir išlaikyti saugų atstumą, kurio reikalauja kiti pirotechnikos gaminiai. Fontanus galite naudoti ir uždarose patalpose – jie, kaip jau ir minėjome, yra tylūs ir nepasižymi dideliu išskiriamų dūmų kiekiu. Jų kuriama ugnelė priduoda magiškos nuotaikos bet kokiame renginyje. Dažnai mini fontanus dedame ant tortų, kiek didesni naudojami koncertuose ir kitoms progoms.

Petardos

Šiandienos rinkoje yra visokių rūšių petardų: antžeminių, aukštai šaunančių į dangų, įvairių spalvų bei dydžių. Taip pat petardos skiriasi ir efektais bei šūvių skaičiumi, todėl prieš įsigydami – atkreipkite dėmesį į šį rodiklį. Be petardų garso ir efektų, ko gero, neįsivaizduojame nei vienos Naujųjų metų sutikimo šventės. Tai daug pasiruošimo ir išmanymo nereikalaujanti pirotechnikos priemonė, kuria itin paprasta naudotis. Petardos pasižymi garsiu sproginėjimu, tad jeigu iš fejerverkų norite garso – rinkitės būtent petardas.

Bengališkos ugnelės

Bengališkos ugnelės (dar vadinamos šaltomis ugnelėmis) – tinkamiausia pirotechnikos priemonė sukurti itin minimaliai, tačiau efektingai nuotaikai bet kokioje šventėje tiek lauke, tiek viduje, tiek dieną, tiek jau sutemus. Itin paprastas naudojimas ir puikus šventės akcentas, kuris efektingai atrodo tiek gyvai, tiek nuotraukose. Rekomenduojame šaltas ugneles uždegti vieną nuo kitos, o panaudojus atvėsinti ir sumesti į indą su vandeniu. 70 cm šaltosios ugnelės dega apie 3 minutes, o 40 cm – apie 1,5 minutės.

2 kategorijos fejerverkai

Šios kategorijose pirotechnikos gaminiai apibūdinami kaip keliantys mažą pavojų. Fejerverkai skirti naudoti aptvertose teritorijose, kurios yra lauke. Šios kategorijos fejerverkai išsiskiria efektų įvairumu. Mūsų parduotuvės asortimente 2 kategorijos fejerverkais galite gerėtis jau nuo 7 eur, o platus, daugiau nei 50 skirtingų fejerverkų pasirinkimas užtikrins, kad rasite savo šventei tinkamiausią variantą.

3 kategorijos fejerverkai

3 kategorijos fejerverkai jau priskiriami prie keliančių vidutinį pavojų ir juos galima naudoti tik didelėse bei atvirose teritorijose, esančiose lauke. Nors jie nėra tylūs, jų keliamas triukšmas neviršija nustatytų leistinų dydžių. Šios kategorijos fejerverkai gali pasiekti net 30 metrų aukštį – efektai ir galingas sprogimas užtikrins gerą ir nepamirštamą žiūrovų įspūdį. Mūsų parduotuvėje galite rinktis šios kategorijos fejerverkus iš daugiau nei 15 produktų, o pigiausias variantas kainuoja vos 50 eur.

4 kategorijos fejerverkai

Šios kategorijos fejerverkai yra keliantys didelį pavojų, juos tvarkyti ir prižiūrėti bei naudoti leidžiama tik pirotechnikams. Kad tokiu taptumėte, reikia išlaikyti egzaminą ir gauti specialų pažymėjimą. Taip pat šios kategorijos fejerverkams paleisti reikalinga speciali įranga. Mūsų parduotuvėje galite rinktis iš 4 šios kategorijos fejerverkų rūšių, kurių kainos svyruoja nuo 120 iki 160 eur.

Profesionalūs fejerverkai

Profesionalūs fejerverkai yra ne produktas, o jau iš anksto paruošas ir suderintas fejerverkų šou, kurio metu profesionalūs pirotechnikai parodo visą fejerverkų grožį. Profesionalių fejerverkų šou yra derinami prie muzikinių kūrinių, šventės nuotaikos ir tematikos, todėl galite būti užtikrinti, kad bus pasirūpinta visomis detalėmis. Taip pat bus pasirūpinta ir saugiu bei profesionaliu fejerverkų paleidimu, utilizavimu. Jums liks tik gerėtis užvertus galvas į dangų. Skirtingos profesionalių fejerverkų programos tinkamos tiek vestuvėms, tiek jubiliejams ar kitoms jums svarbioms šventėms ir progoms. Profesionalūs fejerverkai puikiai tinka žmonėms, kurie per savo šventę nenori rizikuoti savo ar kitų saugumu, nežino kaip saugiai elgtis su galingais ir pavojingais fejerverkais, tačiau nori maksimalaus efekto, kurį gali sukurti fejerverkų šou.

Dūmai

Spalvoti dūmai – puikus pasirinkimas vakarėliui, gimtadieniui ar net kūrybiškai bei išskirtinei fotosesijai. Jie nėra pavojingi, tačiau reikėtų vengti šių dūmų patekimo į akis ir burną. Taip pat turėkite omenyje, kad nuo spalvotų dūmų ant jūsų aprangos, plaukų, gali likti nešvarumų. Taip pat naudinga žinoti tai, jog gražiausi ir ryškiausi dūmai bus matomi 20-30 sekundžių. Jeigu norite nuotraukų – turėkite tai omenyje. Jeigu dūmus naudosite lauke, turėkite omenyje, kad didelis vėjas dūmus išsklaidys greičiau, todėl atsižvelgti į oro sąlygas būtų tikrai protinga, siekiant išgauti maksimalų dūmų efektą. Galite derinti skirtingus dūmų atspalvius tarpusavyje ir sukurti neįtikėtinai gražų efektą.

Kaip saugiai naudoti fejerverkus?

Yra keletas saugos taisyklių ir gairių, kurių laikydamiesi galėsite sumažinti susižeidimo ar nelaimių riziką iki nulio. Tam, kad fejerverkų šou būtų maksimaliai saugus ir įspūdingas:

• Visuomet perskaitykite ir sekite naudojimosi instrukcijomis, kurios būna nurodytos ant tam tikro fejerverko. Neignoruokite jų.

• Fejerverkus saugu leisti tik lauke. Kambaryje, garaže, pavėsinėje ar kitoje uždaroje patalpoje fejerverkų leisti negalima.

• Ruošiantis leisti fejerverkus, visuomet šalia turėkite vandens ar smėlio tam, kad iššovusius fejerverkus galėtumėte tinkamai užgesinti ir utilizuoti.

• Fejerverkus laikykite sausoje, vėsioje vietoje atokiai nuo vaikų.

• Niekada nemeskite fejerverkų ar nenukreipkite jų į kitą žmogų ar į save.

• Niekada nesinešiokite fejerverkų savo kišenėje.

• Jeigu fejerverkai buvo sušlapę ir tada išdžiovinti – jie jau nėra tinkami naudoti.

• Nenaudokite ir nebandykite gauti nelegalių ar uždraustų fejerverkų rūšių, kadangi jie yra uždrausti ne be reikalo ir gali būti itin pavojingi tiek jums, tiek aplinkiniams.

• Naudokite fejerverkus tik įsigytus iš patikimų šaltinių, tik tuos, ant kurių pakuočių yra aiškiai nurodytas gamintojas ar platintojas, adresas, įspėjamieji tekstai ir naudojimo instrukcija.

• Fejerverkai yra didelio pavojaus gaminiai, todėl negalima leisti vaikams be suaugusiųjų priežiūros jais žaisti.

• Nebandykite pasigaminti pirotechnikos patys. Savadarbiai fejerverkai yra neprognozuojami, jie gali sprogti arba galite susižeisti skeveldromis.

• Jeigu uždegti fejerverkai nesuveikė, jų negalima degti antrą kartą, taip pat nerekomenduojama prie jų artintis dar kurį laiką. Tokį gaminį panardinkite į vandenį, įdėkite į maišelį ir išmeskite į šiukšlių konteinerį.

Kada leidžiama naudoti fejerverkus?

Įvairiais pirotechnikos priemones yra draudžiama naudoti nuo 22 val. iki 8 val. ryto. Taikomos išimtys šventinėms dienoms bei masiniams renginiams – norint fejerverkus naudoti renginyje, reikia nustatyta tvarka gauti leidimus tai daryti.

Fejerverkų negalima naudoti arčiau kaip 30 metrų nuo mokyklų, gydymo įstaigų, darželių.

Tikimės, kad šis gidas padėjo jums labiau pažinti fejerverkų kategorijas ir dabar juos pasirinkti bus kur kas lengviau.

Kad ir kokį fejerverkų tipą pasirinksite, draugiškai primename, kad jais naudotis reikia atsakingai ir taipogi nepamiršti saugos taisyklių: fejerverkai neturėtų būti nukreipiami į save ar žmones, jei uždegtas fejerverkas nesuveikė, nesiartinkite prie jo bent penkias minutes, o vėliau panardinkite į vandenį ir nebandykite jo „sutaisyti“ ar užkurti iš naujo. Taip pat jeigu nutiko taip, kad jūsų fejerverkai sušlapo, laikykite juos nebepanaudojamais.

Linkime nepakartojamų fejerverkų šou ir kuo daugiau progų gyvenime juos surengti ir stebėti!